Technik mody na liście zawodów szkolnictwa zawodowego

Technik przemysłu mody z kwalifikacjami: projektowanie i wytwarzanie wyrobów odzieżowych oraz organizacja procesów wytwarzania tych produktów to kolejna profesja, której uczyć będą szkoły zawodowe.

27.05.2015

Trudniej o wspomagacze na uczniowską imprezę

Senat bez poprawek przyjął ustawę zaostrzającą przepisy dotyczące dopalaczy oraz handlu lekami sprzedawanymi bez recepty. Aptekarz będzie mógł odmówić sprzedaży leku zawierającego pseudoefedrynę.

21.05.2015

Wkrótce budowa domu jednorodzinnego bez pozwolenia

Samorząd terytorialny

Znowelizowane przepisy Prawa budowlanego przewidują możliwość budowy domu jednorodzinnego bez konieczności uzyskania pozwolenia na budowę. Nowelizacja wejdzie w życie 28 czerwca br.

18.05.2015

Zmiana zasad przewożenia dzieci w fotelikach samochodowych

Samorząd terytorialny

Nowe przepisy zmieniają zasady przewożenia dzieci w fotelikach samochodowych. Nakładają również na kierowców autobusów obowiązek informowania pasażerów o konieczności używania pasów bezpieczeństwa.

14.05.2015

Szkoły dostaną pieniądze na zainstalowanie monitoringu

Organy prowadzące, które chcą w tym roku dostać pieniądze na wprowadzenie dodatkowych środków bezpieczeństwa w szkołach, muszą złożyć wniosek do 15 września. Taki zapis znajdzie się w rozporządzeniu,...

11.05.2015

Gimnazja i zawodówki nie zatrudnią po licencjacie

Nauczyciele zatrudniani w gimnazjach i zasadniczych szkołach zawodowych będą musieli legitymować się dyplomem ukończenia studiów drugiego stopnia. Taką zmianę przewiduje rozporządzenie, którego...

06.05.2015

Nie wzrośnie dopłata do mleka dla szkół

W roku szkolnym 2015/2016 dopłata krajowa do produktów mlecznych dla szkół utrzymana zostanie na poziomie 118 mln zł. Podwyżek nie będzie, mimo że zeszłoroczne wnioski składane przez placówki...

05.05.2015

Kodeks rodzinny z tekstem jednolitym

Samorząd terytorialny

Tekst jednolity Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego (Dz. U. z 2015 r., poz. 583) dostępny jest w Serwisie Samorządowym www.samorzad.lex.pl.

02.05.2015

Zawodówki wyszkolą kadrę dla lotnisk

MEN uruchomi proces kształcenia w zawodzie: technik lotniskowych służb operacyjnych. Taka propozycja znalazła się w projekcie noweli klasyfikacji zawodów szkolnictwa zawodowego.

30.04.2015
ukraine Переклади на українську
poland Przetłumacz na polski