MC: dowód przez komórkę? To możliwe już w połowie 2017 r.
Ministerstwo Cyfryzacji przedstawiło swoją koncepcję dotyczącą dowodu osobistego i innego rodzaju dokumentów przez telefon. Rozwiązanie ma być oparte na tzw. modelu serwerowym , w którym dane fizycznie nie są przenoszone na urządzenie użytkownika. Resort cyfryzacji zakłada, że obywatele będą mogli korzystać z nowych narzędzi już w połowie 2017 r.







