Z tej okazji, uroczysty tort zaserwuje Maria Ożga, finalistka II edycji programu MasterChef i autorka bloga kulinarnego "Księgowa w Kuchni".

Historia obchodów święta księgowych jest stosunkowo krótka i sięga 2009 roku, jednak z roku na rok dzień ten celebrowany jest z coraz większym rozmachem. Święto ustanowione zostało, aby uhonorować prace księgowych oraz upamiętnić powstanie w 1907 roku pierwszej organizacji osób zajmujących się zawodowo księgowością i finansami - Związek Buchalterów.

Podczas tegorocznej uroczystości, odbędzie się konferencja wraz z debatą dotyczącą wpływu deregulacji na rynek usług księgowych, którą poprowadzi Piotr Chęciński, dziennikarz stacji TVP Info. Punktem wyjścia do dyskusji będzie raport z ogólnopolskiego badania przeprowadzonego wśród przedstawicieli biur świadczących usługi księgowe oraz właścicieli i kierowników przedsiębiorstw sektora MŚP. W debacie wezmą udział przedstawiciele najważniejszych instytucji związanych z branżą finansową m.in. Ministerstwo Finansów, Stowarzyszenie Księgowych w Polsce, Krajowa Izba Doradców Podatkowych oraz Pracodawcy RP.

W programie wydarzenia znajduje się również cykl wykładów "Jak się wyróżnić na tle konkurencji?", poświęcony metodom promocji i autopromocji w sektorze finansowym. Poruszone będą cztery zagadnienia: wiedza, technologia, reklama oraz kariera. Pełna agenda znajduje się tutaj (http://www.ksiegowiprzyszlosci.pl/debata) .

Udział w konferencji jest bezpłatny. Osoby spoza Warszawy będą mogły śledzić debatę na żywo w Internecie na portalu: www.ksiegowiprzyszlosci.pl, dzięki transmisji za pomocą technologii stream online. W związku z ograniczeniem miejsc, wymagana jest wcześniejsza rejestracja na portalu.

Organizatorem konferencji jest portal Księgowi Przyszłości, a partnerami głównymi są Stowarzyszenie Księgowych w Polsce oraz firma Soneta Sp. z o.o. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Finansów oraz Ministerstwo Gospodarki. Konferencji patronują również Pracodawcy RP oraz Krajowa Izba Doradców Podatkowych.

źródło: Księgowi Przyszłości