Oprócz głównego celu, jakim jest budowa tańszych mieszkań, program Mieszkanie plus ma także dwa inne filary.

"Drugim elementem tego programu mieszkaniowego, który państwu dzisiaj prezentujemy, programu Mieszkanie plus, jest wsparcie budownictwa społecznego" - powiedziała premier.

Jak dodała, trzecim, "bardzo ważnym i atrakcyjnym filarem" programu mieszkanie plus jest wspieranie przez państwo oszczędzania na remont lub budowę prywatnego domu.

"Bardzo często jest tak, że ktoś już ma mieszkanie, ale nie stać go np. na remont tego mieszkania albo chce wybudować dom. I też ma problem, bo nie ma w tej chwili na to wystarczających środków, a nie chce brać kredytów albo nie ma szans na uzyskanie kredytu. Stwarzamy możliwość, ażeby powstały tzw. subkonta mieszkaniowe, na które Polacy będą odkładali swoje oszczędności z przeznaczeniem na remont mieszkania, czy wybudowanie swojego prywatnego domu czy też na zakup mieszkania. I te oszczędności będą dopełniane poprzez premie, które będzie dawało państwo. Dzięki temu będzie również możliwość, ażeby z tego programu korzystali również ci, którzy już mieszkanie mają, ale chcieliby poprawić jego standard, albo chcieliby je wyremontować" - powiedziała. (PAP) 

Czytaj: Program Mieszkanie plus wpisuje się w priorytet rządu >>>