"Instytut" furtką do podwyższania wynagrodzeń biegłych
Stawki dla biegłych są niskie, więc część z nich szuka sposobów na ich podwyższenie. Jednym z nich jest zakładanie jednoosobowych firm z "instytutem" w nazwie. Wtedy podmiot, a nie biegły wystawia sądowi fakturę z precyzyjnym określeniem kosztów - począwszy od biletów autobusowych po amortyzację sprzętu. A część sędziów to akceptuje,
























