Ustawa dyskryminuje ludzi po 50-tce
Od początku ubiegłego roku obowiązuje przepis, na podstawie którego przebywający w szpitalu pracownik w wieku powyżej 50 lat otrzymuje 80 proc. wynagrodzenia tylko przez 14 dni (później 70 proc.), podczas gdy młodsi pracownicy otrzymują 80 proc. przez 33 dni. Rząd przygotowuje nowelizację ustawy o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa, która ma zlikwidować tę dyskryminację.


