Przedsiębiorcy wiedzą jak oszczędzać energię

Nowe technologie

Opłaty z tytułu zużycia energii elektrycznej stanowią jeden z podstawowych kosztów działalności przedsiębiorstwa. Wzrost świadomości przedstawicieli sektora MSP w zakresie oszczędzania niesie więc za...

19.11.2013

KRS za wydłużeniem aplikacji sędziowskiej

Prawnicy

Aplikacja sędziowska, po wchłonięciu części programu zlikwidowanej aplikacji ogólnej, powinna zostać wydłużona z obecnych 30 miesięcy do 36 miesięcy - uważa Krajowa Rada Sądownictwa.

19.11.2013

PAN: klauzula sumienia jest w Polsce nadużywana

Klauzula sumienia jest nadużywana i służy narzucaniu pacjentom przekonań moralnych lekarzy - uznał Komitet Bioetyki Polskiej Akademii Nauk. Stanowisko Komitetu jest efektem m.in. wyroków Trybunału w...

19.11.2013

ROP o bezpieczeństwie pracy w transporcie

BHP

Dziś, w Sejmie odbędzie się kolejne posiedzenie sejmowej Rady Ochrony Pracy. Tematem obrad będzie bezpieczeństwo i higiena pracy w firmach transportowych oraz na kolei.

19.11.2013

Klauzula sumienia jest nadużywana

Komitet Bioetyki Polskiej Akademii Nauk uznał, że klauzula sumienia jest nadużywana i służy narzucaniu pacjentom przekonań moralnych lekarzy informuje Gazeta Wyborcza.

19.11.2013

MF chce wprowadzić limit kosztów pożyczki

Ministerstwo Finansów planuje wprowadzenie limitu kosztów pożyczek, by uchronić kredytobiorców przed wpadaniem w spiralę zadłużenia. Eksperci ostrzegają, że może to mieć odwrotny skutek spowodować...

19.11.2013

Informatycy wolą korporacje

HR

Małe firmy działające na rynku technologii chcą się rozwijać, ale nie mają z kim. Najlepszych specjalistów IT przejmują koncerny donosi Puls Biznesu.

19.11.2013

Sądy odwoławcze czekają na wyrok SN

Sądy drugiej instancji, rozpoznające odwołania od wyroków wydanych przez pogowinowskich sędziów, coraz częściej odraczają sprawy. Czekają na rozstrzygnięcie problemu przez Sąd Najwyższy.

19.11.2013