Utrata danych może być istotnym naruszeniem

RODO

Przy okazji analizy ryzyka warto stworzyć dokument zawierający zestawienie istotnych naruszeń. Nie można w nim zapomnieć o utracie danych. Zniszczenie tych, bez których nie można wydać studentowi zaświadczenia o kontynuacji nauki może być bowiem dotkliwe mówi Piotr Topolski, administrator bezpieczeństwa danych Uniwersytetu Łódzkiego w rozmowie z Jolantą Ojczyk.

07.05.2018

RPO i RPD razem w sprawie dłużników alimentacyjnych

Prawo rodzinne

Osoby zalegające z alimentami powinny odpracowywać swój dług w ramach prac społecznie użytecznych - uważają Rzecznik Praw Dziecka i Rzecznik Praw Obywatelskich. Wspólnie wystąpili w tej sprawie do...

07.05.2018

Ziemniaki będą miały oznaczenie kraju pochodzenia

Ziemniaki będą miały oznaczenie kraju pochodzenia; Ministerstwo Rolnictwa, w odpowiedzi na postulaty producentów ziemniaków i innych warzyw, podjęło prace legislacyjne nad zmianą przepisów w tej...

07.05.2018

Sejm zaczyna prace nad wsparciem niepełnosprawnych

7 maja sejmowa Komisja Polityki Społecznej i Rodziny przeprowadzi pierwsze czytania dwóch rządowych projektów ustaw, które powstały w odpowiedzi na postulaty rodziców osób niepełnosprawnych. Chodzi o...

07.05.2018

Prezent na komunię czasami z podatkiem

Maj to miesiąc pierwszych komunii. Jednym z popularniejszych prezentów są drony, smartfony, tablety i quady. Dla fiskusa taki upominek to darowizna, która może podlegać opodatkowaniu.

07.05.2018

Trudniej o kredyt dla małych firm

W II kwartale 2018 r. banki przewidują zaostrzenie polityki kredytowej w segmencie kredytów długoterminowych dla małych i średnich przedsiębiorstw.

07.05.2018

Prokuratura bada sprawę wstrząsu w kopalni Zofiówka

BHP

Gliwicka prokuratura wszczęła w poniedziałek śledztwo w sprawie sobotniego wstrząsu w kopalni Zofiówka. W wypadku tym zginęło dwóch górników, trzech innych jest poszukiwanych. Trwa akcja ratownicza.

07.05.2018

Uczniowie dostaną więcej mleka

Jest już projekt dotyczący dopłat unijnych na warzywa i mleko w szkole. W przyszłym roku szkolnym dzieci dostaną więcej produktów mlecznych.

07.05.2018