Nie trzeba tworzyć kategorii więźniów niebezpiecznych?
Ministerstwo Sprawiedliwości nie powinno koncentrować się na tworzeniu kolejnej kategorii skazanych, którzy poddawani byliby szczególnemu reżimowi kontrolnemu. Należałoby raczej rozważyć potrzebę dokonania kompleksowych reform w zakresie obecnego ustawodawstwa oraz praktyki dotyczącej tzw. więźniów niebezpiecznych - stwierdza Helsińska Fundacja Praw Człowieka w opinii przekazanej resortowi.

