WSA: nie można żądać udzielenia dwukrotnie tej samej informacji publicznej
Obowiązek udostępnienia informacji publicznej powstaje tylko wtedy, gdy informacja ta nie została wcześniej udostępniona orzekł WSA we Wrocławiu.
Obowiązek udostępnienia informacji publicznej powstaje tylko wtedy, gdy informacja ta nie została wcześniej udostępniona orzekł WSA we Wrocławiu.
Brak dowodu zakupu jedynie znikomej ilości sadzonek uznaje się za drobną niezgodność i nie pociąga za sobą utraty wsparcia unijnego - uznał WSA w Białymstoku.
Sąd Najwyższy uznał, że zadośćuczynienie za krzywdę, ból i cierpienie doznane po wypadku samochodowym nie może być minimalne i nakazał PZU wypłacenie poszkodowanemu dalszych 150 tys. zł.
Cofnięcie wizy Schengen odbywa się na podstawie Wspólnego Kodeksu Wizowego, a nie przepisów krajowych - orzekł w środę Naczelny Sąd Administracyjny. Wyrok dotyczył Ukrainki zatrzymanej na przejściu...
Sąd Najwyższy po rozpoznaniu w Izbie Cywilnej oddalił w środę 22 stycznia br. skargę kasacyjną prof. Ryszarda Legutko, byłego ministra oświaty pozwanego przez byłych licealistów o ochronę dóbr...
Europejski Trybunał Praw Człowieka w wyroku z 21 stycznia br. uznał, iż obowiązkowa służba wojskowa w przypadku osoby z zaburzeniami lękowymi sprowadziła się do nieludzkiego i upokarzającego jej...
Upływ terminu do wydania przez radę uchwały o wygaśnięciu mandatu radnego nie zamyka drogi do wydania przez organ nadzoru zarządzenia zastępczego uznał NSA w wyroku z 3 grudnia 2013 r.
Uregulowanie indywidualnej kategorii zwolnień ściśle określonych pod względem podmiotowym i przedmiotowym, nie ogranicza w poszukiwaniu tego samego, co do zasady, przedmiotu zwolnień w innej...
Wnuk walczącego o niepodległy byt Polski dziadka otrzymał od Instytutu Pamięci Narodowej odmowę wglądu w dziennik działań bojowych. NSA nie uwzględnił jego skargi z powodu błędnie napisanej kasacji.
Europejski Trybunał Praw Człowieka w wyroku z 21 stycznia br. uznał, iż sądowy nakaz rozwiązania wydawnictwa ze względu na ogólnikowe przesłanki porządku publicznego naruszył wolności wypowiedzi.
Policjanci, którzy ulegli wypadkowi na służbie albo doznali poważnego uszczerbku na zdrowiu powinni skargi na orzeczenie Komisji Lekarskiej przy MSW kierować do sądu cywilnego - przyjął łódzki WSA w...
Nie można czynić organowi interpretacyjnemu zarzutu, że nie wskazał, czy w opisanym we wniosku stanie faktycznym mógł mieć zastosowanie inny przepis, skoro sam wnioskodawca o to nie wnosił....
Podważanie prawidłowości awizowania przesyłki doręczonej przez pocztę w postępowaniu administracyjnym wymaga przeprowadzenia procedury reklamacyjnej uznał WSA w Białymstoku.
Przyznanie prawa do rekompensaty zabużańskiej nie zależy od legitymowania się tytułem własności do nieruchomości w chwili opuszczenia Kresów uznał NSA w wyroku z 16 grudnia 2013 r.
Organy dwóch instancji dokonały błędnej wykładni przepisu prawa o transporcie drogowym, z naruszeniem konstytucyjnej zasady nie działania prawa wstecz, a także zasady zaufania obywateli do tworzonego...
Żądanie udostępnienia przez prokuratora akt sprawy jako zbioru materiałów zakończonego postępowania przygotowawczego nie jest wnioskiem o udostępnienie informacji publicznej uznał Naczelny Sąd...
Nie ma obowiązku wzywania wykonawcy do wyjaśnień, jeśli zamawiający jest w stanie samodzielnie stwierdzić, że tajemnica przedsiębiorstwa nie istnieje - podkreśla Krajowa Izba Odwoławcza.
Żądanie udostępnienia przez prokuratora akt sprawy jako zbioru materiałów zakończonego postępowania przygotowawczego nie jest wnioskiem o udostępnienie informacji publicznej uznał NSA.
Już jutro Trybunał Konstytucyjny rozpozna pytanie prawne dotyczące prawa pracownika samorządowego do dodatku za godziny nadliczbowe.Artykuł pochodzi z programuLEX dla Samorządu Terytorialnego.
Hipotetyczna sytuacja w postaci zagrożenia wścieklizną nie jest podstawą do wstrzymania cofnięcia pozwolenia na posiadanie myśliwskiej broni palnej uznał WSA w Warszawie.