WSA: Przy niepodpisanym wniosku trzeba wezwać do uzupełnienia braków, a nie rozpoznawać
Wniosek o ponowne rozpatrzenie sprawy powinien zawierać własnoręczny podpis osoby, która go wnosi. Nie wystarczy jedynie komputerowo naniesione imię i nazwisko, ponieważ taka forma nie spełnia ustawowych wymogów. W takiej sytuacji, organ był zobowiązany wezwać do usunięcia braków formalnych. Jeśli tego nie zrobił, to wniosek nie wywołał skutków prawnych podania i nie można było go rozpatrzyć. Tak orzekł Wojewódzki Sąd Administracyjny w Bydgoszczy.

























