Sąd Najwyższy nie chciał obrazić czy poniżyć artystów
W ostatnim czasie Sąd Najwyższy rozstrzygał dwie sprawy dotyczące podlegania ubezpieczeniom społecznym artystów (wykonawców, twórców), które spotkały się z krytyką w środkach społecznego przekazu. Intencją Sądu Najwyższego nie była obraza i poniżenie polskich artystów, ale uporządkowanie kwestii prawnych i ubezpieczeniowych - wyjaśnia rzecznik SN Michał Laskowski.








