Pielęgniarka może podać lek pacjentowi bez obecności lekarza
Naczelna Izba Pielęgniarek i Położnych informuje na swojej stronie, że zgodnie z obowiązującymi przepisami podstawą do podania pacjentowi leku w ambulatorium jest zlecenie lekarskie. Natomiast lekarz nie musi być obecny a ambulatorium, chyba że w zleceniu lekarskim jest to wyraźnie zaznaczone.


