Banknotu o nominale 800 zł nie będzie
Eryk Łon, członek Rady Polityki Pieniężnej, zaproponował wprowadzenie do obiegu nowego banknotu o nominale 800 złotych. Miałby na nim być umieszczony wizerunek Marii Konopnickiej. Łon uzasadniał to faktem wychowania przez nią ośmiorga dzieci. Narodowy Bank Polski nie planuje jednak zmian w systemie pieniężnym.























