Radosław Chudy

Artykuły autora

Rozliczenia cen transferowych trzeba zacząć już teraz

CIT PIT Doradca podatkowy Polski Ład

Prace nad wszystkimi obowiązkami z zakresu cen transferowych trzeba zacząć w najszybszym możliwie czasie. Jednym z kluczowych powodów, dla których warto z odpowiednim wyprzedzeniem zająć się tym, jest rozszerzenie zakresu obowiązków dokumentacyjnych i raportowych za rok podatkowy/obrotowy 2021 o tzw.: „pośrednie transakcje rajowe”, co znacząco wpłynie na czasochłonność całego procesu.

20.04.2022

Więcej raportowanych transakcji w 2022 roku

Ordynacja CIT Doradca podatkowy Spółki

Ten rok w zakresie cen transferowych będzie wymagający. Dokumentowaniu i raportowaniu będą podlegać transakcje kontrolowane oraz po raz pierwszy inne niż kontrolowane (z limitem 500 tys. zł) dokonane przez podatników w roku 2021. A to wszystko w oparciu o znowelizowane przepisy w ramach Polskiego Ładu oraz kolejne objaśnienia i rekomendacje.

18.01.2022

Ostatnie takie Święta z cenami transferowymi

CIT Doradca podatkowy

Wszystko wskazuje na to, że okres tegorocznych Świąt Bożego Narodzenia oraz koniec kalendarzowego roku 2021 są ostatnimi tego rodzaju, tzn. tak aktywnymi dla doradców podatkowych i prawników realizujących dla swoich klientów obowiązki oraz zadania o charakterze compliance z zakresu cen transferowych - pisze Radosław Chudy, prawnik w Kancelarii GWW.

30.12.2021

Skarbówka wyjaśnia sposób wypełnienia TPR

CIT PIT Rachunkowość

Jedną w kluczowych czynności związanych z dokumentowaniem transakcji zawieranych pomiędzy podmiotami powiązanymi jest ustalenie, czy i jakie dokładnie transakcje kontrolowane podlegają udokumentowaniu. Ta z pozoru nieskomplikowana czynność sprawia jednak niejednokrotnie wiele trudności – piszą Ewa Rumińska i Radosław Chudy, eksperci GWW.

20.09.2021

MF szykuje nowe kary na podmioty powiązane

Ordynacja CIT PIT Doradca podatkowy

Będą nowe terminy nie tylko na sporządzenie Local file, ale także na wysłanie informacji TPR. Jednak instrumentem gwarantującym pewność w zakresie niekwestionowania przez organy podatkowe metody rozliczeń pomiędzy podmiotami powiązanymi, pozostanie nadal tylko kosztowna i absorbująca procedura APA. Będą też nowe kary – pisze Radosław Chudy z Kancelarii GWW.

07.07.2021
  1  2  3