Po wyroku TK kary w viaTOLL do wznowienia?

Jeżeli Trybunał Konstytucyjny określi jako niekonstytucyjne przepisy dotyczące kar w systemie viaTOLL, możemy mieć szereg postępowań wznawianych przez osoby ukarane uważa adwokat Artur Wdowczyk.

25.05.2013

Artyści chcą rozmawiać o prawie autorskim w Polsce

Kultura ponad prawem to cykl filmowych rozmów z ludźmi kultury i artystami (m.in. z Gabą Kulką, Tymonem Tymański i Sylwią Chutnik), na temat własności intelektualnej, prawa autorskiego, zarabiania...

24.05.2013

Komornicy: tylko PESEL dobrze identyfikuje

PESEL. Powtarzamy to jak mantrę. PESEL jednoznacznie identyfikuje osobę fizyczną mówi komornik Andrzej Rittman. I skarży się, że twórcy projektu w Sejmie nie znają zasad postępowania egzekucyjnego.

23.05.2013

Podatki nie powinny hamować rozwoju firm

Podatki powinny być w takiej wysokości, by nie hamowały rozwoju firm uważa Herbert Wirth, prezes KGHM Polska Miedź, spółki Skarbu Państwa, która zgodnie z rankingiem Pulsu Biznesu płaci najwyższe...

23.05.2013

Tusk zadowolony z ustaleń ws. gazu łupkowego

Premier Donald Tusk powiedział w środę w Brukseli, że jest zadowolony z propozycji zapisów w dokumencie końcowym szczytu UE na temat gazu łupkowego, który został potraktowany jako szansa i...

23.05.2013

RPO: zatrzymany ma prawo do milczenia

Domniemany sprawca może odmówić zeznań. Tyle że najczęściej o tym nie wie, bowiem takie uprawnienie nie wynika wprost z przepisó.

23.05.2013

Niepotrzebne ograniczenie wieku sędziów?

Projekt nowej ustawy o Trybunale Konstytucyjnym ogranicza dostęp do tego stanowiska wybitnym prawnikom po 65. roku życia. To dyskryminacja alarmują eksperci.

22.05.2013

W sądach cywilnych więcej władzy dla sędziów

Będzie nowy kodeks postępowania cywilnego. Sprawę cywilną załatwimy w sądzie szybciej, procedura stanie się prostsza i sędzia, a nie przepis zdecyduje, kiedy i jaki dowód uwzględnić.

22.05.2013