Czeka nas kolejna podwyższka cen paliwa
Od początku 2012 czeka nas podwyżka cen oleju napędowego. Ceny na stacjach wzrosną średnio o 16 gr. (ii) Od stycznia bieżącego roku, tylko z powodu likwidacji ulg i wzrostu podatkw, płacimy za litr benzyny i oleju napędowego już średnio o 20 gr. więcej. (iii) Daniny publiczne w cenie litra paliwa przekroczyły właśnie 50 proc. (iv) Uwolnienie zapasw ropy przez Międzynarodową Agencję Energetyczną, co miało wpłynąć na obniżenie cen, jest rozwiązaniem krtko terminowym i nie rozwiązuje problemu drogich paliw.