Agnieszka Rosa

Radca prawny specjalizujący się w zakresie prawa pracy, prawa cywilnego, ubezpieczeń społecznych i zdrowotnego, świadczeń w razie choroby i macierzyństwa, emerytur i rent jak również pomocy społecznej, wsparcia dla rodzin z budżetu państwa, pomocy publicznej dla przedsiębiorców zatrudniających osoby niepełnosprawne.
Od kilku lat publikuje i doradza; najpierw jako zastępca red. naczelnego Monitora Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych, potem jako dziennikarz działu prawa w "Rzeczpospolitej".

Artykuły autora

Matka ma prawo do dodatkowej przerwy na karmienie dziecka

Prawo pracy HR

Pracownica, która karmi dziecko w naturalny sposób może skorzystać z dodatkowego uprawnienia, które daje jej Kodeks pracy. Matka karmiąca ma bowiem prawo do dwóch przerw w pracy, każda po 30 minut. Przepisy przewidują, że są one wliczane do czasu pracy. To zaś oznacza, że pracownica otrzyma za ten czas wynagrodzenie.

28.08.2020

Umowa na czas określony a ciąża - fakty i mity!

Prawo pracy

Pracodawca nie może wypowiedzieć ani rozwiązać z ciężarną pracownicą umowy o pracę. Jednak nie zawsze umowa na czas określony lub okres próbny ulega przedłużeniu do dnia porodu. Dowiedz się, kiedy...

22.09.2018
1  2  3  4  5  6  7  8  9    139