Stworzą czarną listę barier dla zamawiających

Samorząd terytorialny

Pismo Zamawiający. Zamówienia Publiczne w Praktyce tworzy pierwszą w Polsce Czarną listę barier dla zamawiających. Serwis Samorządowy www.samorzad.lex.pl objął projekt patronatem medialnym.

05.09.2013

Fryzjerzy: grupa specjalnego ryzyka

BHP

Organizacje pracodawców i związki zawodowe działające na szczeblu unijnym chcą, by państwa członkowskie wprowadziły bardziej szczegółowe przepisy dotyczące ochrony bezpieczeństwa i higieny pracy w...

05.09.2013

Rostowski: wybór OFE musi być świadomy

Każdy powinien sam zdecydować, czy chce być w Otwartym Funduszu Emerytalnym, czy nie; wybór OFE musi być świadomy - powiedział w czwartek wicepremier i minister finansów Jacek Rostowski.

05.09.2013

Rodziny wielodzietne bez "Wyprawki szkolnej"

Mimo że pomoc z programu Wyprawka szkolna przysługuje również rodzinom wielodzietnym, urzędnicy nie przyjmują wniosków, w którym jedynym kryterium przyznania dofinansowania jest liczba dzieci -...

05.09.2013

12 mln zł na remonty świętokrzyskich dróg

Budownictwo

12 mln zł będą kosztowały tegoroczne remonty dróg krajowych na terenie województwa świętokrzyskiego. Jak poinformowała GDDKiA, prace prowadzone będą na czterech odcinkach o łącznej długości 15 km.

05.09.2013

Strażacy z czterech województw ćwiczą pod Toruniem

BHP

260 strażaków i kilkadziesiąt wozów gaśniczych z czterech województw uczestniczy w ćwiczeniach zorganizowanych w podtoruńskich lasach. Zainscenizowana walka z żywiołem prowadzona będzie także w nocy.

05.09.2013

Drezdenko: bakterie coli w wodociągu

Woda z publicznego wodociągu w Drezdenku (Lubuskie) nie nadaje się do picia i celów gospodarczych. Sanepid stwierdził w niej obecność bakterii z grupy coli. Problem dotyka ok. 14 tys. osób.

05.09.2013

Kolegia nauczycielskie współpracują z uczelniami

Kolegia nauczycielskie ratują się przed likwidacją dzięki współpracy z uczelniami. Niektóre zakłady kształcenia pedagogów starają się o połączenie ze szkołą wyższą. Resort nauki wyraża na to zgodę.

05.09.2013