Pierwszy na świecie budynek zasilany algami
Prawie każdy z nas słyszał o domach zasilanych energią słoneczną czy energią z wiatru, ale energia z glonów, to coś zupełnie nowego. Architekci z grupy Splitterwerk zaprojektowali zeroenergetyczny budynek BIQ, który będzie pierwszym tego typu obiektem, wykorzystującym algi, jako źródło energii. Budynek powstanie w Hamburgu. Planowany czas ukończenia inwestycji, to marzec 2013 roku.






