Nowa ustawa wydłuża kadencję samorządów
Wydłużenie z 4 do 5 lat kadencji organów stanowiących samorządu terytorialnego, wprowadzenie inicjatywy uchwałodawczej w samorządach i obowiązkowego budżetu obywatelskiego w miastach na prawach powiatu - to wynik nowelizacji samorządowych ustaw ustrojowych i Kodeksu wyborczego, która weszła w życie 31 stycznia br.











