Expo Horticultural zaliczane jest do jednego z tzw. małych EXPO, organizowanych między światowymi edycjami EXPO. Jego tematyką jest wyłącznie problematyka wykorzystania zieleni i kształtowania krajobrazu w mieście. Najbliższe tzw. zielone Expo odbędą się w Pekinie (2019 r.), a także w Holandii (2022 r.). Natomiast Łódź zorganizuje wystawę pod hasłem "Nature of the City - Natura Miasta" w 2024 roku.
 

Szukasz więcej informacji dotyczących samorządu?
Poznaj LEX Administracja >>
Zdobądź wiedzę, dzięki której Twoja praca stanie się łatwiejsza


Jak podkreśla minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński, dzięki wystawie możliwe będzie wypromowanie Łodzi jako jednego z europejskich liderów w dziedzinie rewitalizacji. Dodaje również, że dzięki organizacji EXPO miasto będzie postrzegane jako nowoczesne, przyjazne środowisku i dynamicznie rozwijające się.

Zdaniem projektantów łódzkiego Expo Horticultural, przygotowanie wystawy będzie wiązać się z inwestycjami wynoszącymi nawet 100 mln zł. Szacuje się jednak, że w ciągu pięciu miesięcy Łódź może odwiedzić ok. 4 mln osób, co pozwoli na znaczącą promocję miasta. W opinii organizatorów, wystawa przyczyni się nie tylko do reklamowania samej Łodzi, ale i całego regionu.
http://www.mkidn.gov.pl/