NOWOŚĆ LEX Cyberbezpieczeństwo Twoja tarcza w cyfrowym świecie!
Włącz wersję kontrastową
Zmień język strony
Włącz wersję kontrastową
Zmień język strony
Prawo.pl

Czy pracownicy, którzy przebywali we Francji dłużej niż 183 w danym roku, powinni tam opłacać podatek dochodowy?

Czy podatek PCC powinien zostać zapłacony od ceny sprzedaży czy ceny rynkowej nieruchomości?

dlonie zgoda jeden za wszystkich

Czy wspólnicy spółki komandytowej dokonujący transakcji sprzedaży ze spółką, są krajowymi podmiotami powiązanymi?

Jesteśmy wspólnikami spółki komandytowej. Jeden z komandytariuszy (udział w sumie komandytowej 33%) prowadzi samodzielnie działalność gospodarczą. Rozważamy między sobą transakcję sprzedaży.

Czy nasza spółka jest średnim przedsiębiorstwem w myśl ustawy o swobodzie działalności gospodarczej?

Jak należy rozliczyć polskiego pracownika, który pracę wykonuje na terenie Niemiec?

Czy należy zwrócić niewykorzystaną kwotę subwencji w przypadku zmniejszającej się w ciągu roku liczby uczniów?

Czy dodatek za trudne warunki pracy może być wypłacany nauczycielom z dołu za czas faktycznego wykonywania zajęć dydaktycznych z uczniami?

Jak prawidłowo ustalić podstawę wymiaru wynagrodzenia chorobowego przysługującego z tytułu niezdolności do pracy?

Czy podatnik ma prawo do odliczenia VAT wynikającego z faktury wystawionej z tytułu zastępstwa procesowego w sprawie dot. zwrotu podatku od czynności cywilnoprawnych?

Jak należy ustalić wysokość nagrody jubileuszowej dla prokuratora w przypadku obniżenia stażu pracy?

Czy można przekazać 1% podatku dochodowego na rzecz organizacji pożytku publicznego w składanej korekcie zeznania rocznego, jeśli do tej pory nie dokonano takiego przelewu, a dopiero przed złożeniem stosownej korekty zostanie dokonany?

Czy podatnik dotychczas prowadzący działalność w formie spółki cywilnej może użytkować środki trwałe w jednoosobowej działalności?

Czy pracownikowi można zwrócić większą kwotę niż ta, która wynika z ewidencji przebiegu?

Czy można rozliczyć stratę ze sprzedaży certyfikatów Opera z zyskami uzyskanymi z dochodów kapitałowych?

Czy nieściągalna wierzytelność może stanowić koszt podatkowy, jeśli komornik sadowy wydał postanowienie o umorzeniu postępowania ze względu na bezskuteczność egzekucji?

Czy oświadczenie o wyborze opodatkowania złożone jeszcze przed otrzymaniem zadatku wiąże w odniesieniu do całej transakcji?

Czy spółka powinna dokonać korekty deklaracji VAT, jeśli okazało się, że podczas importu towarów agencja celna zaniżyła wartość podstawy opodatkowania?

Po jakim kursie przeliczyć gotówkę z automatu, w którym klienci płacą walutą euro?

Czy przychód z tytułu sprzedaży gruntów powinien zostać ograniczony do wartości sprzedaży budynków i części działek zgłoszonych wcześniej jako grunt związany z działalnością gospodarczą?