Prawo.pl

Artykuły autora

Zmiany w procedurze cywilnej ułatwiają polubowne rozstrzyganie sporów o uchwały spółek kapitałowych

Wymiar sprawiedliwości Spółki Zmiany w k.p.c.

Obowiązująca od września ubiegłego roku nowelizacja kodeksu postępowania cywilnego stworzyła nowe możliwości w zakresie rozstrzygania sporów uchwałowych na gruncie prawa spółek przez sądownictwo arbitrażowe - mówi dr Konrad Czech, arbiter Sądu Arbitrażowego przy Krajowej Izbie Gospodarczej. I zachęca do korzystania z arbitrażu zamiast drogi sądowej.

12.02.2021

Pandemia jako punkt zwrotny dla benefitów pracowniczych - zaproszenie na bezpłatną konferencję

HR

Pandemia spowodowała konieczność wprowadzenia zmian w zarządzaniu kapitałem ludzkim. Niektóre z tych zmian zostaną z nami zdecydowanie dłużej. Dlatego warto poznać wyniki badań zrealizowanych w ramach projektu Kapitał Zdrowia, wyzwania związane z budowaniem odporności oraz profilaktyki zdrowia a także potrzebą dopasowania świadczeń pozapłacowych do grup pracowników.

07.02.2021

Ekspert BCC: "Składka" od reklamy to kolejny podatek

CIT Prawo gospodarcze

Pod szyldem projektowanej składki od reklamy kryje się w istocie nowy podatek, dla niepoznaki nazwany tym razem „składką”, który obciążać będzie wpływy wybranej grupy przedsiębiorców z tytułu reklamy prasowej, radiowej, telewizyjnej, internetowej, a także znajdującej się na tradycyjnych nośnikach zewnętrznych - alarmuje Michał Borowski, minister ds. podatków w Gospodarczym Gabinecie Cieni BCC.

05.02.2021

Kilka tysięcy firm „okołotargowych” może upaść przez błędny PKD

Prawo gospodarcze Małe i średnie firmy

Większość firm pracujących dla targów branżowych, m.in. firmy reklamowe, pozbawiona jest pomocy kierowanej przez rząd w ramach tzw. „wsparcia sektorowego”, co skazuje je de facto na nieuchronny upadek. Dzieje się tak za sprawą numeru 73.11.Z PKD, któremu podlegają. Firmy targowe znalazły się w tej kategorii na skutek błędu w tłumaczeniu - twierdzą Beata Kozyra i Krzysztof Szofer.

30.12.2020

Porażka władzy - kandydaci do SN mogą się odwoływać od decyzji KRS

Prawnicy Wymiar sprawiedliwości

W ramach tzw. reformy wymiaru sprawiedliwości władza najpierw zagwarantowała sobie obsadzenie składu organu, który dokonuje wyboru kandydatów na sędziów i następnie przedstawia je Prezydentowi RP, bez możliwości skutecznego odwołania się do niezależnego sądu. Ale coraz bardziej realne jest, że tę praktykę zablokuje unijny trybunał - piszą Marcjanna Dębska, Michał Gajdus i Łukasz Bucki.

17.12.2020
1    4  5  6  7  8  9  10  11  12    90