Czy od wynagrodzeń osób, z którymi zawarto umowy zlecenia, należy odprowadzać składki na FP i FGŚP?
Pytanie pochodzi z publikacji Vademecum Głównego KsięgowegoPrzedsiębiorca zawarł umowę zlecenia ze zleceniobiorcami, którzy: równocześnie zatrudnieni są na etacie u innego pracodawcy, gdzie osiągają co najmniej minimalne wynagrodzenie za pracę, bądź równocześnie zatrudnieni są na podstawie umów zlecenia u innych podmiotów, gdzie osiągają wynagrodzenie równe co najmniej minimalnemu wynagrodzeniu za pracę.Czy od wynagrodzeń tych osób z tytułu umowy zlecenia należy odprowadzać składki na FP i FGŚP? Czy ewentualny obowiązek zapłaty uzależniony jest od wysokości wynagrodzenia z tytułu umowy zlecenia?




