Kiedy należy wykazać wewnątrzwspólnotowe nabycie w VAT w przypadku, gdy nabywca płacił faktury zaliczkowe?
Pytanie pochodzi z publikacji Vademecum Doradcy PodatkowegoSpółka złożyła zamówienie na maszynę z Francji w kwietniu. Zgodnie z warunkami kontraktu firma francuska wystawiła fakturę na 20% wartości maszyny po złożeniu zamówienia w kwietniu i kolejną fakturę na 30% wartości w czerwcu. Obie faktury zostały zapłacone po wystawieniu. Dostawa maszyny będzie we wrześniu i wtedy zostanie wystawiona faktura na końcowe 50% wartości.Kiedy należy wykazać WNT w VAT? W każdym miesiącu, w którym otrzymaliśmy fakturę tj. kwiecień, czerwiec, wrzesień, czy wszystkie 3 faktury całościowo we wrześniu po otrzymaniu maszyny?