Nie ma kary za brak deklaracji śmieciowej

Samorząd terytorialny

Przepisy ustawy o utrzymaniu porządku i czystości w gminach nie przewidują kar za niezłożenie deklaracji śmieciowej przez obywateli. W takiej sytuacji gmina sama ustali naszą stawkę opłaty za odbiór...

25.06.2013

Gdański szpital musi zapłacić Szwedce

Comiesięczną rentę w wysokości 12,5 tys. zł ma wypłacać Pomorskie Centrum Traumatologii w Gdańsku 34-letniej Christinie Hedlund z z Malmö. Zdecydował o tym Sąd Okręgowy w Gdańsku na niejawnym...

25.06.2013

Nie ma kar za brak deklaracji śmieciowej

Środowisko

Żadne kary za brak deklaracji nie są wpisane do tzw. ustawy śmieciowej, a więc brak jest podstaw prawnych do ich wymierzania - poinformowało w poniedziałek Ministerstwo Środowiska.

25.06.2013

Adwokatura broni samorządu urbanistów

Budownictwo

Samorzad adwokacki przyjął uchwałę, w której sprzeciwia się planom likwidacji samorządu zawodowego urbanistów, który jest jednym z samorządów zawodów zaufania publicznego.

25.06.2013

Adwokatura zaskarży do TK stawki za urzędówki

Naczelna Rada Adwokacka złoży w Trybunale Konstytucyjnym wniosek o zbadanie konstytucyjności i zgodności z przepisami ustawy Prawo o adwokaturze rozporządzenia o taksach adwokackich.

25.06.2013

Prawo o ruchu drogowym zmieniło ustawy podatkowe

Nowelizacja ustawy - Prawo o ruchu drogowym zmieniła ustawy o PIT, CIT oraz o VAT upraszczając zapisy dotyczące dokumentów uzyskiwanych w homologacji na potrzeby procedury podatkowej.

25.06.2013
ukraine Переклади на українську
poland Przetłumacz na polski