Dotychczasowa prezes zarządu spółki dr Katarzyna Adamek zostaje w  American Heart of Poland na stanowisku wiceprezesa zarządu. Nowym przewodniczącym Rady Nadzorczej został dr Zbigniew Czyż, jego miejsce jako wiceprzewodniczącego Rady Nadzorczej zajmie prof. Stefan Kiesz, natomiast prof. Zbigniew Ćwiąkalski uzupełni skład Rady Nadzorczej jako jej członek.

- Zamykamy kolejny etap działalności American Heart of Poland. Pragnę w tym miejscu serdecznie podziękować pani prezes Adamek za skuteczne kierowanie spółką przez ostatnie trzy lata – powiedział dotychczasowy przewodniczący Rady Nadzorczej AHP prof. Paweł Buszman. – Ten ostatni okres był dla Grupy AHP okresem bardzo szybkiego wzrostu.

Zmiany w zarządzie AHP SA udziałowcy spółki uzasadniają koniecznością budowy nowej strategii rozwoju spółki na kolejne lata, w tym dywersyfikacji przychodów, rozwoju nowych technologii medycznych i planami ekspansji zagranicznej.

Prof. dr hab. med. Paweł Buszman – kardiolog interwencyjny i naukowiec, współzałożyciel spółki AHP oraz prezes zarządu w latach 2000-2011, powraca na to stanowisko po prawie trzyletnim okresie sprawowania funkcji przewodniczącego Rady Nadzorczej. W tym też okresie podjął zagraniczne studia Executive MBA w ramach programu TRIUM prowadzonego przez  szkoły LSE, NYSU i HEC. (Londyn, Nowy Jork, Paryż). Teraz wraca na stanowisko prezesa zarządu z nowym bagażem wiedzy i bogatymi kontaktami zagranicznymi.

Dr med. Zbigniew Czyż, współwłaściciel spółki, sprawował w latach 2000-2011 funkcję wiceprezesa, a następnie w latach 2011-2014 był wiceprzewodniczącym Rady Nadzorczej. - Posiada bogate doświadczenie i duży dorobek naukowy w zakresie elektrokardiografii i cyfrowej analizy EKG, a także duże doświadczenie medyczne i biznesowe. Liczę na jego wsparcie miedzy innymi przy budowaniu nowych strategii biznesowych w zakresie telemonitoringu medycznego – wskazuje Paweł Buszman.

- Prof. med. R. Stefan Kiesz, współzałożyciel spółki AHP, pionier kardiologii interwencyjnej i chirurgii endowaskularnej, w funkcji wiceprzewodniczącego Rady Nadzorczej pomoże, tak jak w poprzednich latach,  w wytyczeniu nowych kierunków rozwoju i wprowadzaniu nowoczesnych technologii medycznych. Liczę na to, że jego kontakty międzynarodowe, które wraz z globalnym zapleczem naszego partnera, Advent International, pomogą w pozyskaniu klientów zagranicznych i ekspansji międzynarodowej – mówi prezes Paweł Buszman.

Drugim wiceprzewodniczącym Rady Nadzorczej pozostaje Monika Morali-Efinowicz, dyrektor zarządzająca funduszem Advent International w Polsce. Advent International to czołowy globalny fundusz Private Equity, który od wielu lat inwestuje w ochronę zdrowia i najnowsze technologie medyczne na całym świecie, a od ponad dwóch lat, jako mniejszościowy udziałowiec w AHP, aktywnie wspiera rozwój spółki.

- Bardzo wiele udało się wspólnie osiągnąć. AHP to wiodąca, zdywersyfikowana grupa medyczna. AHP to największy w Polsce usługodawca w zakresie chorób sercowo-naczyniowych: leczy ponad sto tysięcy pacjentów rocznie w ramach hospitalizacji, rehabilitacji i specjalistycznych porad ambulatoryjnych. Tymczasem potrzeby ciągle są znacznie większe. Dlatego rozwój nowych usług i technologii w służbie ratowania zdrowia i życia pozostają dla nas priorytetem. Wspólnie przyglądamy się też rynkom międzynarodowym – mówi Monika Morali-Efinowicz, dyrektor zarządzająca Advent International.

Prof. Zbigniew Ćwiąkalski, prawnik, były Minister Sprawiedliwości, to szeroko znany i ceniony autorytet w zakresie prawa karnego i spółek handlowych. Prof. Ćwiąkalski pełni obecnie również funkcję wiceprzewodniczącego Rady Nadzorczej PZU.

Spółka American Heart of Poland, Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca działa od 2000 roku. Prowadzi oddziały kardiologiczne w Ustroniu, Bielsku-Białej, Dąbrowie Górniczej, Kędzierzynie-Koźlu, Mielcu, Polanicy Zdroju, Nysie, Tychach, Chrzanowie i Starachowicach. Prowadzi także uzdrowisko Ustroń.

Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca posiadają także Centrum Badawczo-Rozwojowe, na które składa się nowoczesny Oddział Kardiochirurgii Małoinwazyjnej i Endoskopowej w Bielsku-Białej oraz Pracownia Doświadczalna w Kostkowicach. Dzięki unijnym środkom z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, z puli na wsparcie inwestycji o dużym znaczeniu dla gospodarki w wysokości 18 mln zł, w Centrum prowadzone są badania nad leczeniem wad zastawkowych serca, niewydolności serca oraz w zakresie zaburzeń krzepnięcia i leczenia.