Szpital nie może mieć zarejestrowanego własnego laboratorium, jeśli posiada prowadzone przez podmiot zewnętrzny
Jeżeli szpital nie prowadzi laboratorium, a usługi w tym zakresie zostały w całości powierzone do prowadzenia podmiotowi trzeciemu. nie może w rejestrze wykazywać laboratorium, jako swojej komórki organizacyjnej (analogicznie także innych komórek).











