Jako pierwsze testowane będzie rozwiązanie NoMED-AF, pozwalające na wczesne wykrywanie niemego migotania przedsionków (Atrial Fibrilation, AF), jednego z najczęstszych rodzajów zaburzeń rytmu serca, na które w szczególności narażone są osoby starsze.

Jak zaznacza dr Anna Okońska-Walkowicz, pomysł na współpracę z Comarch Healthcare i zaproszenie osób 65+ do spotkania z nową technologią zrodził się w związku z postępującymi zmianami demograficznymi oraz potrzebą zagospodarowania ogromnego potencjału edukacyjnego, jaki tkwi w osobach wykształconych przed laty.

Odpowiadając na zmianę potrzeb zdrowotnych, wynikających z postępującego starzenia się społeczeństwa, Comarch Healthcare uruchomił ofertę Zdalnej Opieki Senioralnej, wspierającą postępowanie z pacjentami starszymi przebywającymi w naturalnym środowisku domowym, jak i w rożnych zinstytucjonalizowanych placówkach (domy opieki, centra aktywizacji dziennej osób starszych, ośrodki pomocy społecznej).

Comarch jest od 1993 roku producentem rozwiązań informatycznych oraz integratorem. Oferuje między innymi zdalną opiekę kardiologiczną oraz położniczą (programy zostały wdrożone już w kilku placówkach, między innymi w szpitalu w Skierniewicach, w szpitalu Ujastek w Krakowie, w szpitalu w Tuchowie). Umowa dotycząca zdalnej opieki kardiologicznej została także odpisana w lipcu 2016 z Urzędem Miasta Łodzi.

W skład spółki Comarch Healthcare wchodzi Centrum Medyczne iMed24, jego częścią jest Centrum Zdalnej Opieki Medycznej, w którym gromadzi się, przechowuje, przetwarza oraz analizuje dane z urządzeń pomiarowych, pozwalających na zdalny monitoring pacjentów. iMed24 jest jednym z pierwszych ośrodków na terenie Małopolski, który podpisał kontrakt z NFZ na usługi z zakresu zdalnych konsultacji medycznych jesienią 2015.

Placówka oferuje także screening medyczny, czyli badania telemedyczne w miejscu pracy. Mogą to być profilaktyczne badania kardiologiczne, dietetyczne, dermatologiczne lub osteoporotyczne.


Źródło: www.comarch.pl