Inga Stawicka

Inga Stawicka

Kontakt: Inga.Stawicka@wolterskluwer.com

Artykuły autora

EY: Firmy muszą przygotować się na intensyfikację kontroli podatkowych

Rachunkowość Doradca podatkowy

Już 95 proc. ankietowanych firm działających w niemal 50 krajach na świecie w tym momencie prowadzi przynajmniej jeden spór podatkowy, a na przestrzeni kolejnych dwóch lat liczba kontroli podatkowych może wzrosnąć nawet o 1/3. To najważniejsze wnioski z badania przeprowadzonego w ramach EY Tax Risk and Controversy Survey.

11.07.2023

Chat GPT lepiej radzi sobie z przepisami na obiad niż z prawem autorskim

Prawo cywilne Prawo AI

Sztuczna inteligencja i jej powiązania z prawem autorskim wciąż są jednym z tematów, który budzi sporo emocji i prowokuje do zadawania pytań o konieczność reakcji w zakresie zmian w prawie. Dużo przestrzeni poświęcono tej tematyce również w najnowszym numerze „Zeszytów Naukowych Uniwersytetu Jagiellońskiego”, który zadedykowano prof. Ryszardowi Markiewiczowi z okazji jego 75. urodzin.

11.07.2023

UOKiK stawia firmom zarzuty za nieprawidłowe oznaczanie promocji

Rynek i konsument

Zalando, Media Markt, Sephora, Glovo - to firmy, które jako pierwsze usłyszały zarzuty związane z nieprawidłowym oznaczaniem promocji na mocy nowych przepisów, które zaczęły obowiązywać na początku roku. Za wprowadzanie klientów w błąd i naruszenie zbiorowych interesów konsumentów przedsiębiorcom grozi kara nawet w wysokości 10 proc. rocznego obrotu.

10.07.2023

Ustawa o konsumenckiej pożyczce lombardowej opublikowana

Rynek i konsument Prawo gospodarcze

Ustawa o konsumenckiej pożyczce lombardowej ogranicza m.in. maksymalną wysokość pobieranych odsetek do poziomu, który jest określony w Kodeksie cywilnym. Wysokość kosztów pozaodsetkowych, jakie będą mogły pobierać lombardy, będzie zależeć od długości umowy; ich maksymalna wysokość jednak nie będzie mogła przekroczyć 45 proc.

07.07.2023
1    185  186  187  188  189  190  191  192  193    216