Czy podatnik ma prawo do odliczania VAT z faktur związanych z samochodami, które są wynajmowane?
Pytanie pochodzi z publikacji Vademecum Doradcy PodatkowegoFirma zajmuje się wynajmem samochodów osobowych. W ramach umów klienci otrzymują karty paliwowe. Na koniec miesiąca obciążenie z kart paliwowych (koszt tankowanego paliwa) jest refakturowane na korzystających z samochodów.Czy w takiej sytuacji firma świadcząca usługę wynajmu ma prawo do pełnego odliczenia VAT od paliwa i innych zakupów dokonywanych do samochodów osobowych przez korzystających? Jakie zapisy muszą znaleźć się w umowie, aby pełne odliczenie VAT było możliwe?



