Przedsiębiorcy nie chcą być zmuszani do arbitrażu
Urząd Ochorny Konkurencji i Konsumentów pracuje nad projektem przepisów, mających na celu zachęcanie przedsiębiorców do uczestniczenia w postępowaniu polubownym. W opinii Pracodawców RP trudno jednak uznać za formę zachęcania przepisy, które przewidywałyby domniemaną zgodę na udział w takim postępowaniu. - Nakładanie ustawowego obowiązku na przedsiębiorców i konsumentów udziału w postępowaniu arbitrażowym byłoby ograniczeniem wolności tych podmiotów w kwestii wyboru sposobu rozstrzygania sporów - twierdzą eksperci tej organizacji.





