Krakowskie lotnisko z nietypowym „pracownikiem”

Środowisko

Zadra, trzymiesięczny niemiecki wyżeł szorstkowłosy, to nowa pracownica Kraków Airport. Ma ona zadbać o bezpieczeństwo w okolicach lotniska Kraków-Balice pisze Dziennik Polski.

18.02.2014

Rośnie sprzedaż parafarmaceutyków

W ciągu ostatnich dwóch lat sprzedaż leków refundowanych spadła o około 4 mld złotych, głównie z powodu niekorzystnych dla hurtowników i aptekarzy marż. Jak wynika ze statystyk branży...

18.02.2014

Zmiany dla przedsiębiorców tylko dwa razy w roku

18 lutego rząd zajmie się uchwałą, zgodnie z którą nowelizacje wprowadzające istotne zmiany w zasadach prowadzenia działalności gospodarczej mają wchodzić w życie tylko dwa razy w roku.

18.02.2014

Notariusze: moglibyśmy zastąpić e-sąd

Elektroniczny sąd, który w ekspresowym tempie wydaje nakazy zapłaty, nie całkiem się sprawdził twierdzą szefowie samorządu notarialnego. To samo mogliby robić notariusze, popełniając przy tym mniej...

18.02.2014

Minister: już kończymy projekt ustawy o prokuraturze

Skończyły się już prace w komisji prawniczej, więc w ciągu dwóch tygodni projekt ustawy o prokuraturze będzie na rządzie, a potem trafi do Sejmu poinformował minister sprawiedliwości Marek Biernacki.

18.02.2014

Zastępstwo pracownika samorządowego bez konkursu

Samorząd terytorialny

W odróżnieniu od regulacji obowiązujących w służbie cywilnej zawarcie umowy na zastępstwo w strukturach samorządu terytorialnego nie wymaga przeprowadzenia otwartego i konkurencyjnego naboru.

18.02.2014