ZK OZZL interweniuje w sprawie lekarzy ze szpitala wojewódzkiego w Częstochowie
12 listopada 2013 r. zarząd Krajowy OZZL wystąpił z pismem do dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Im. Najświętszej Marii Panny w Częstochowie w sprawie jego doniesienia do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez lekarzy, którzy zaprotestowali przeciwko złym warunkom leczenia chorych w szpitalu. Lekarze grupowo zwolnili się z pracy i utworzyli komitet negocjacyjny, przez co mieliby stworzyć zagrożenie dla bezpieczeństwa chorych i złamać ustawę o rozwiązywaniu sporów zbiorowych - to główny zarzut kierowany wobec lekarzy.