Informacja o przysługujących prawach, obligatoryjny obrońca oraz prawo do pomocy prawnej przyznawanej z urzędu - takie m.in. rozwiązania przewiduje projekt dyrektywy w sprawie praw procesowych dzieci.
Ministerstwo pracuje nad przepisami, które skrócą kolejki
Ministerstwo zdrowia pracuje nad przepisami, które pozwolą świadczeniodawcom reagować, gdy pacjent nie stawi się na wizycie bez powiadomienia informuje Medycyna Praktyczna. Nie będzie też można wykorzystać tego samego skierowania do zapisania się na kilka list oczekujących.
Poznań: nowatorska operacja z użyciem technologii Nano-Knife
5 marca 2014 roku w Prywatnej Lecznicy Certus w Poznaniu została wykonana nowatorska operacja nowotworu prostaty z użyciem technologii NanoKnife. Za jej pomocą mogą być leczeni pacjenci z potwierdzonym nieoperacyjnym nowotworem takich narządów jak trzustka, wątroba i prostata, nie poddającym się skutecznej chemioterapii lub radioterapii.
Sosnowiec: szef oddziału odsunięty od obowiązków po śmierci dziecka
Szef oddziału ginekologiczno-położniczego Szpitala Miejskiego w Sosnowcu został odsunięty od obowiązków kierowania oddziałem poinformowała dyrekcja placówki. Ma to związek ze sprawą pacjentki, u której w porę nie rozpoznano zagrożenia ciąży; dziecko urodziło się martwe.
Łódź: 10 osób oskarżonych o posługiwanie się podrobionymi zaświadczeniami lekarskimi
Przed łódzkim sądem stanie 10 osób oskarżonych o posługiwanie się podrobionymi zaświadczeniami lekarskimi. Dzięki nim mogli uzyskać licencję na wykonywanie zawodu taksówkarza, otrzymać prawo jazdy lub zdobyć zatrudnienie jako kierowcy.
Nie tak źle z pracą dla prawników
Rynek
Jedynie 6,5 proc. absolwentów prawa nie ma pracy, czyli o 0,1 proc. mniej niż tych po informatyce. Największe bezrobocie dotknęło byłych studentów turystyki i rekreacji. To wyniki badania Bilans kapitał ludzki przeprowadzonego m.in. przez Uniwersytet Jagielloński.
175 godzin tygodniowo bez przerwy to nowy polski rekord pracy lekarza. Według raportu PIP, między kolejnymi etatami, dyżurami i prywatnymi gabinetami medycy mają coraz mniej sił, by porządnie leczyć pacjentów alarmuje Metro.
SA: nieprawidłowe szkolenie BHP nie może obciążać pracownika
Brak szkolenia i stosownego badania lekarskiego nie niweczy stosunku pracy, jeżeli osoba faktycznie wykonywała pracę tak jak pracownik. Tak orzekł Sąd Apelacyjny w Lublinie w wyroku z dnia 30 lipca 2013 r., III AUa 350/13.
Kierownicy urzędów stanu cywilnego i ich zastępcy, ok. 400 osób, przez 9 lat nie będą musieli uzupełniać wykształcenia i legitymować się tytułem magistra - zakłada projekt ustawy, który wpłynął do Sejmu.
Kierownicy urzędów stanu cywilnego i ich zastępcy, ok. 400 osób, przez 9 lat nie będą musieli uzupełniać wykształcenia i legitymować się tytułem magistra - zakłada projekt ustawy, który wpłynął do Sejmu.
SO: członkostwo w radzie nadzorczej nie pozbawia zasiłku chorobowego
Zasiadanie w radzie nadzorczej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością i pobieranie z tego tytułu pieniędzy nie jest tytułem do ubezpieczeń społecznych. Tak orzekł sąd okręgowy w Ostrołęce w wyroku z 9 grudnia 2013 r. (sygn. akt III Ua 6/13) w sprawie ubezpieczonego, który nie chciał się pogodzić z decyzją ZUS o odmowie przyznania zasiłku chorobowego za czas choroby, podczas której wykonywał obowiązki członka w radzie nadzorczej i pobierał za to wynagrodzenie.
MF: twórcy nie muszą korygować PIT za ubiegłe lata
Twórcy mogą w ramach prowadzonej przez siebie działalności gospodarczej osiągać przychody z majątkowych praw autorskich i wybrać opodatkowanie 19-proc. stawką podatku - poinformowała w środę rzeczniczka prasowa resortu finansów Wiesława Dróżdż.
Prokuratura wszczęła postępowanie prokuratorskie w sprawie wpisu Pierd.....się Polsko, zamieszczonego na Facebooku w grudniu 2013 roku. przez pisarza Szczepana Twardocha.
Zaczął się proces b. sędziego, który udawał wykładowcę z Izraela
Prawnicy
Proces Mariusza K., który udawał izraelskiego profesora, zaczął się w środę przed Sądem Rejonowym Warszawa-Mokotów. Oskarżony o wyłudzenie od kilku uczelni 130 tys. zł przyznał, że podrobił dokumenty, ale twierdzi, że chciał obnażyć wady systemu szkolnictwa.
Małe szanse na poprawę warunków nauczania najmłodszych
Dyrektorzy szkół dość krytycznie oceniają swoją gotowość na przyjęcie sześciolatków, a samorządowcy podkreślają, że nie ma pieniędzy na poprawę tej sytuacji.
Według danych Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego aż 20 proc. absolwentów turystyki i rekreacjitrafia na bezrobocie. Bardzo źle wyglądają też statystyki dotyczące studentów pedagogiki i socjologii - 10 proc. osób po tych kierunkach nie ma zatrudnienia.
Studenci prawa Uniwersytetu Wrocławskiego poznają tajniki wygłaszania przemówień
WydarzeniaDla studenta
Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Wrocław zaprasza wszystkich chętnych na Akademię Wymowy Sądowej, która odbędzie się w dniach 10-11 marca 2014r. na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego.