GIF: wycofanie z obrotu produktu leczniczego Phenazolinum
Główny Inspektor Farmaceutyczny decyzją nr 31/WC/2014 wycofał z obrotu na terenie całego kraju produkt leczniczy Phenazolinum, 50 mg/ ml, roztwór do wstrzykiwań, ampułki 2 ml.
W Białymstoku jednak zapłacimy za drugi kierunek
Mimo niedawnych zapewnień Uniwersytet w Białymstoku nie zniesie odpłatności za drugi kierunek studiów dziennych. Władze uczelni doszły do wniosku, że muszą poczekać na ostateczną wykładnię ministerstwa.
Drużyna z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu będzie reprezentować Polskę w trakcie międzynarodowego finału konkursu Global Business Challenge w Indiach.
Zainaugurowano IX edycję Akademii Liderów - projektu Fundacji im. Lesława Pagi
Fundacja im. Lesława Pagi zainaugurowała w poniedziałek IX edycję Akademii Liderów Rynku Kapitałowego. Projekt obejmuje 2-tygodniowe zajęcia, a następnie staże w firmach działających na rynku kapitałowym.
Słuchacze Lingwistyki dla biznesu na Uniwersytecie Łódzkim zdobywają wiedzę praktyczną podczas zajęć dydaktycznych prowadzonych przez menedżerów z firm Hewlett-Packard i Infosys BPO Poland
Dopuszczenie wynagrodzenia success fee, czyli uzależnionego od wygranej oraz korzystania z płatnego pośrednictwa - takie m.in. nowości przewiduje projekst nowego kodeksu etycznego radców prawnych.
Kolarska-Bobińska: chcę przywrócić bezpłatność drugiego kierunku
Minister nauki Lena Kolarska-Bobińska chce jak najszybciej wprowadzić bezpłatny drugi kierunek studiów. Powiedziała we wtorek, że liczy na zmianę przepisów jeszcze przed nowym rokiem akademickim.
Od 1 lipca obowiązują zmiany w świadczeniach odszkodowawczych mundurowych
1 lipca weszła w życie ustawa o świadczeniach odszkodowawczych przysługujących w razie wypadku lub choroby pozostających w związku ze służbą. Przepisy regulują kwestię odszkodowań w przypadku funkcjonariuszy m.in. Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Granicznej i Biura Ochrony Rządu.
Dyrektor Szkoły jest czasopismem, które powinno znajdować się na biurku każdego ambitnego dyrektora szkoły - pisze Bożena Zięba, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 25 w Rzeszowie.
Dodatkowe komisje sprawdzają odwołania po egzaminie adwokackim i radcowskim
Minister sprawiedliwości powołał cztery dodatkowe komisje egzaminacyjne drugiego stopnia do rozpoznania odwołań od uchwał o wynikach przeprowadzonego w marcu br. egzaminu radcowskiego.
We wtorek 1 lipca 2014 r. 104 aplikantów aplikacji sędziowskiej przystąpiło do egzaminu sędziowskiego. W czwartek natomiast rozpocznie się egzamin dla kandydatów na prokuratorów.
Matka i lekarka oskarżone o nieumyślne zagłodzenie 6-latka
Do pięciu lat więzienia grozi 26-letniej kobiecie i lekarce rodzinnej, które prokuratura oskarżyła o nieumyślne spowodowanie śmierci 6-latka; dziecko zostało zagłodzone. 26-latka przyniosła martwego synka do szpitala, ważył około 6 kg.
Pozwolenie na budowę inwestycji kolejowej w 45 dni albo kara
Termin wydawania pozwolenia na budowę inwestycji kolejowych zostanie skrócony do 45 dni (obecnie 65) od daty złożenia wniosku. Jeśli decyzja nie zostanie wydana w wyznaczonym terminie, to organ wyższy w stosunku do organu decyzyjnego, wymierzy karę 500 zł za każdy dzień zwłoki, przewidują założenia do projektu nowelizacji ustawy o transporcie, które przyjął dzisiaj Rząd.
Założenia do projektu nowelizacji ustawy o transporcie kolejowym zostały przyjęte przez Rząd. Nowe przepisy zapewnią przyspieszenie realizacji inwestycji kolejowych. M.in. skrócony zostanie termin wydawania pozwolenia na budowę inwestycji kolejowych.
Ułatwienie gromadzenia, zarządzania i przechowywania dokumentacji w postaci elektronicznej zapewnia przyjęty we wtorek przez Radę Ministrów projekt nowelizacji ustawy o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach.
VI konferencja Finansów Komunalnych pod znakiem efektywnego gospodarowania unijnymi środkami
W dniach 29-30 września br. w Serocku odbędzie się VI konferencja Finansów Komunalnych pt. Efektywne zagospodarowanie środków finansowych przez jst w nowej perspektywie unijnej aktualne wyzwania.
Federalna Służba Celna Rosji - FTS wczoraj, tj. 30 czerwca 2014 r., oficjalnie powiadomiła Międzynarodową Unię Transportu Drogowego - IRU oraz rosyjskie stowarzyszenie ASMAP, będące gwarantem systemu TIR w Rosji, o przedłużeniu umowy gwarancyjnej do 30 listopada 2014 roku.
NFZ planuje wprowadzić nowe warunki dodatkowo oceniane przy leczeniu szpitalnym.
30 czerwca 2014 roku na stronie Narodowego Funduszu Zdrowia opublikowany został projekt nowelizacji zarządzenia prezesa NFZ w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów w zakresie leczenia szpitalnego.
Nowa definicja "ceny"
Zgodnie z podpisaną przez Prezydenta ustawą o o informowaniu o cenach towarów i usług, przez cenę należy rozumieć wartość wyrażoną w jednostkach pieniężnych, którą kupujący jest obowiązany zapłacić przedsiębiorcy za towar lub usługę. Nowa definicja ceny zastąpi obowiązujące dotąd pojęcie określone w ustawie o cenach.