Francuskie firmy odchodzą od recyklingu

Nowe technologie

Zyski francuskiego przemysłu recyklingowego zaczynają spadać - firmy odchodzą od recyklingu z powodu tańszych surowców pierwotnych.

18.09.2015

Zawieszenie działalności nie wyklucza PIT-36

Podatnik, który zarejestrował działalność gospodarczą, ale nigy jej nie prowadził, a jednocześnie był zatrudniony jako pracownik, powinien złożyć zeznanie podatkowe na formularzu PIT-36 - wyjaśnił...

18.09.2015

Wyższe wymogi wobec projektów B+R dużych firm

Ogłoszono nabór wniosków na dofinansowanie projektów badawczo-rozwojowych dużych przedsiębiorstw w działaniu Szybka ścieżka. Warunki wsparcia w tym oraz kilku innych działaniach zostały przyjęte...

18.09.2015

Qumak wykonawcą uniwersyteckiego superkomputera

Zamówienia publiczne

Spółka Qumak dostarczy infrastrukturę informatyczną na potrzeby Platformy Analiz i Archiwizacji Danych (PAAD) Uniwersytetu Śląskiego. Wartość zamówienia to ponad 7 mln zł - informuje portal ISBnews.

18.09.2015

W aptekach brakuje leków

W aptekach wciąż brakuje leków. Według Ministerstwa Zdrowia zagrożonych brakiem dostępności jest niemal 200 specyfików, często potrzebnych chorym czytamy w Gazecie Polskiej codziennie.

18.09.2015

ETS raczej nie zajmie się kredytami frankowymi

Nie ma ostatecznego rozstrzygnięcia w sprawie kwalifikacji kredytów walutowych, ale według opinii rzecznika generalnego Trybunału Sprawiedliwości UE, nie są one instrumentem finansowym.

18.09.2015
ukraine Переклади на українську
poland Przetłumacz na polski