Biedni zapłacą mniej za prąd
Rodziny mające problemy finansowe będą płaciły rachunki za energię niższe o ok. 30 procent. Straty poniesione z tego powodu przez przedsiębiorstwa energetyczne będą im refundowane z budżetu państwa. Rząd przyjął 11 maja br. założenia do aktów prawnych wprowadzających system ochrony odbiorców wrażliwych energii elektrycznej.

