14 maja Dzień Farmaceuty
14 maja obchodzony jest Dzień Farmaceuty. W Polsce farmaceutą określa się osobę, która ukończyła jednolite 5,5-letnie studia magisterskie na kierunku farmacja na uczelni medycznej oraz odbyła 6-miesięczny bezpłatny staż w aptece. Są to przepisy zgodne z wymaganiami Unii Europejskiej.



