Zniknie rejestr utraconych dóbr kultury
Przez siedem lat obowiązywania przepisów do rejestru utraconych dóbr kultury nie został wpisany ani jeden obiekt i rejestr ten pozostaje pusty, dlatego ustawodawca postanowił usunąć obowiązek wpisu utraconych przedmiotów do tej bazy. Jest to o tyle zasadne, że przedmiotów spełniających kryteria wpisu z mocy prawa nie można sprzedać ani zasiedzieć, dodatkowy rejestr uznawany więc jest za zbędny.



























