Sąd utrzymał umorzenie śledztwa ws. katastrofy w kopalni Wujek
Sąd Okręgowy w Katowicach utrzymał w poniedziałek lipcowe postanowienie prokuratury o umorzeniu śledztwa ws. katastrofy w kopalni Wujek-Śląsk w 2009 r., w której zginęło 20 górników, a 37 zostało rannych. Zażalenie na tę decyzję złożyła część pokrzywdzonych.





