Jakie obowiązki w zakresie rejestrowania obrotu przy użyciu kasy fiskalnej ciążą na podmiocie, który po 5 latach ponownie rozpoczyna prowadzenie działalności gospodarczej?
Jak wyliczyć dochód na koniec roku przy różnicy remanentów, jeżeli remanent początkowy sporządzony jest w kwocie brutto (zwolnienie z VAT), a końcowy w kwocie netto (w trakcie roku zostałem podatnikiem VAT bo przekroczyłem obrót 150.000 zł)?
Czy przedsiębiorca, który po rozpoczęciu prowadzenia działalności gospodarczej nie skorzystał z opłacania preferencyjnej składki może dokonać zmiany kodu podstawy ubezpieczenia?
Czy lekarz świadczący usługi na podstawie umowy cywilnoprawnej ma obowiązek dostarczenia orzeczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań do wykonywania obowiązków na zajmowanym stanowisku?
Jak zaksięgować faktury za czynsz, jeżeli część należności będzie co miesiąc potrącana z tytułu wydatków poniesionych przez najemcę na adaptację wynajętego terenu?
Czy zmiana przepisów o korekcie kosztów podatkowych w przypadku braku płatności w określonym terminie, dotyczy także podatników stosujących metodę FIFO?
Jak ująć w 2013 r. koszty w podatkowej księdze przychodów i rozchodów (metoda uproszczona), podatek od nieruchomości, składki na ubezpieczenie OC, AC samochodów?