Politycy chcą wprowadzenia depozytu notarialnego
Przy niektrych transakcjach wymagających zawarcia umowy przed notariuszem na żądanie osoby dokonującej transakcji, np. sprzedaży nieruchomości, ten ostatni będzie miał obowiązek przyjąć do depozytu pieniądze. Taką zmianę przewiduje przygotowywana w Senacie nowelizacja Prawa o notariacie. Obecnie notariusz może przyjmować depozyty, ale nie ma takiego obowiązku.




