Lekarze apelują o prawo do środków z NFZ dla podmiotów prywatnych
Nadzwyczajnym XIII Krajowy Zjazd Lekarzy, który odbywał się w Warszawie, wystosował apel do premier Beaty Szydło o utrzymanie prawa podmiotów prywatnych do ubiegania się na równych prawach z podmiotami publicznymi o środki publiczne przeznaczone na finansowanie świadczeń zdrowotnych oraz o zachowanie konkurencyjności polegającej na możliwości wyboru podmiotu leczniczego przez pacjentów.

