Akcyza od przerobionego samochodu już od lipca, ale płatna dopiero za rok
Na podstawie dodanego przepisu przejściowego, aż do lipca przyszłego roku nie będzie trzeba płacić podatku akcyzowego po przerobieniu samochodu. Wcześniej podatek miał być pobierany już od najbliższego czwartku. Za rozliczenie akcyzy odpowie nie tylko osoba sprowadzająca lub przerabiająca samochód, ale również posiadacz pojazdu.





