Szkolenie online Krajobraz prawny po NIS 2 i UKSC - odpowiedzialność kierownictwa i kluczowe obowiązki organizacji 24.02.2026 r., godz. 12:00
Włącz wersję kontrastową
Zmień język strony
Włącz wersję kontrastową
Zmień język strony
Prawo.pl
Katarzyna Żaczkiewicz-Zborska

Katarzyna Żaczkiewicz-Zborska

Dziennikarz, korespondent sądowy

Od lat specjalizuje się w prawie cywilnym i prawie Unii Europejskiej. Przygotowuje relacje z Sądu Najwyższego, Naczelnego Sądu Administracyjnego i tzw. sądów warszawskich. Współtworzyła „Gazetę Prawną”, w której była zastępcą redaktora naczelnego, wcześniej pracowała w Radiu „Solidarność”. Była też specjalistą w urzędzie pełnomocnika rządu do spraw integracji europejskiej.  

Kontakt: K.Zaczkiewicz@wolterskluwer.com
Artykuły autora

"Meandry prawa konkurencji" autorstwa Kancelarii Traple Konarski Podrecki i Wspólnicy

W lipcowym numerze magazynu Forbes, w dodatku specjalnym Prawo dla przedsiębiorcy, ukazał się raport pt. Meandry prawa konkurencji autorstwa prof. dr hab. Elżbiety Traple oraz dr. Tomasza Targosza.

Nowe obowiązki dla sędziów i prokuratorów

Kolejny projekt zmian w kodeksie postępowania karnego dotyczy rozwiązywania sporów jurysdykcyjnych. Projekt wprowadza tryb postępowania sądów i prokuratorów mający na celu ustalenie, czy w innym państwie członkowskim UE toczy się równolegle postępowanie karne o ten sam czyn tej samej osoby.

Asystenci sędziów w rejonie są poszkodowani

Przedstawiciele środowiska chcieliby wyrównania wynagrodzeń asystentów zatrudnionych na różnych szczeblach sądownictwa.

Adw. Piotr Nowaczyk: znajomości w środowisku arbitrów są ważne

Nie może być tak, że dwóch arbitrów, którzy znają się lepiej dogaduje się kosztem trzeciego. To kwestia zasad i osobistej kultury, której od międzynarodowego arbitra można oczekiwać - uważa adwokat Piotr Nowaczyk.

Senat lepiej wykonuje nowe wyroki Trybunału

Senat i Rada Ministrów wykonują orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego lepiej niż w poprzednich latach, ale są zaległości nawet z 2003 i 2007 roku - wynika ze sprawozdania prof. Andrzeja Rzeplińskiego.