SN: żołnierze z Nangar Khel uniewinnieni od zbrodni wojennej, skazani w zawieszeniu za nieprawidłowe wykonanie rozkazu
Sąd Najwyższy utrzymał w środę w mocy wyrok Wojskowego Sądu Okręgowego w Warszawie, który ocenił, że sprawa Nangar Khel z 2007 r. gdzie po polskim ostrzale zginęło 6 Afgańczyków, to nie zbrodnia wojenna, lecz złe wykonanie rozkazu. Wymierzył za to wyroki w zawieszeniu.










