Stolica: brak jednolitego prawa dla zabytkowych parków

Samorząd terytorialny

Protestujący przeciwko wycince drzew w warszawskim Ogrodzie Krasińskich chcą unieważnienia konkursu na projekt jego rewitalizacji. Ratusz informuje, że wycinka przebiegła zgodnie z prawem, które w...

08.03.2013

Rozpoczął się remont trasy Nieszawskiej w Toruniu

Budownictwo

Rozpoczął się kapitalny remont jednego z najbardziej ruchliwych wyjazdów z Torunia - ulicy Nieszawskiej. Prawie połowę kosztów wartej 8,5 mln zł inwestycji pokryją fundusze unijne.

08.03.2013

Samorządy wstrzymują inwestycje

Samorząd terytorialny

W 2012 r. wydatki majątkowe samorządów spadły o 7 mld zł. Poprawy szybko nie będzie. Nie pomogą nawet przyszłoroczne wybory alarmuje Puls Biznesu.

08.03.2013

Resort gospodarki też chce ograniczać OFE

Wiadomo już nie tylko, co proponuje resort finansów w kontekście zmian w OFE, ale i Ministerstwo Gospodarki. Resort ten jest za dobrowolną przynależnością do tego systemu i wykorzystywaniem jego...

08.03.2013

E-podpis można stosować także w sądach

Pisma procesowe mogą być składane przez internet. To przełom, bo dotychczas orzecznictwo jednym głosem nie dopuszczało takiej możliwości. Zmieniło to niedawne postanowienie NSA.

08.03.2013

Zarządzanie kancelarią podatkową

Doradca podatkowy

Na sukces kancelarii, poza szeroka wiedzą merytoryczną i bogatym doświadczeniem doradców podatkowych, składa się także umiejętne zarządzanie.

08.03.2013

RPO: konstytucyjność SIO nadal pod znakiem zapytania

Wprowadzanie do systemu informacji oświatowej danych o całej ścieżce edukacyjnej jest zbyt daleko idącą ingerencją w konstytucyjnie chronione prawo do prywatności i autonomii informacyjnej jednostki...

08.03.2013

Egzamin komorniczy już na nowych zasadach

Weszło w życie rozporządzenie zmieniające sposób przeprowadzania egzaminu komorniczego. Wydłuża ono czas, który kandydaci na komorników mają na rozwiązanie zadań w części pisemnej.

08.03.2013