Komercjalizacja nie uleczyła szpitali
W komercjalizacji szpitali pokładano wielkie nadzieje. Placówki miały przestać generować straty, natomiast pacjenci mieli być przyjmowani bez zbędnych kolejek. Niestety, jak wynika z raportu NIK, w procesie komercjalizacji dopuszczono się wielu rażących błędów, które niejednokrotnie jeszcze pogorszyły sytuacje szpitali.






